Big Brother VIP ALBANIA KANALET

Kanale Live

Big Brother VIP ALBANIA


 • Big Brother VIP Albania 3 Live

  Disclaimer: bigbrothervipal.com is not in anyway associated with iptvstreaming solution sites. We do not host any videos on bigbrothervipal.com. Bigbrothervipal.com is absolutely legal and contains only streams or links to other third party websites like Twitch, Rumble, Vidto, Google, Dailymotion, Openload, Upfile and many more. Bigbrothervipal is not responsible for the compliance, copyright, legality, decency, or any other aspect of the content of other linked sites. If you have any legal issues please contact the appropriate media file owners or linked hosting websites. BigBrotherVIPAL only and only provides links to third party sites links which are uploaded by third party users. Bigbrothervipal is in no way affiliated with them! Mire se erdhet ne webfaqen e Big Brother VIP Albania 3 Live. Ketu do mund ta shikoni Edicionin e dyte te BBVIPAlbania Live.

  Ketu do gjeni edhe lajme e thashetheme per Big Brother VIP Albania 3.

  Flitet se Big Brother VIP Albania 3 do te filloj ne kete te shtune, andaj te gjithe jemi nen ankth duke e pritur kete edicion te big brother.

  Ku ta shikoj Big Brother VIP Albania 3 Live

  Nese deshironi te shikoni Live Big Brother Albania atehere keni ardhur ne vendin e duhur.

  Ketu do mund ta shikoni Big Brother 24/7  ne te dy kanalet Big Brother 1 dhe Big Brother 2.

  Pas suksesit te jashtezakonshem te edicionit te kaluar te ketij formati, staffi i big brother ka vendosur qe te vazhdoj me Edicionin e dyte.

  Ky sezon do jete perplote surpriza dhe te papritura, duke filluar nga banoret dhe ato çfare do na dhuroj Big Brother VIP Albania kete sezon.

  Kemi qene deshimtar te shume formateve te me hershme te big brother, qe kane qene me nejrez te thjeshte.

  Mirpo tanime do shofim fytyra publike apo VIP qe do jene pjese e ketij spektakli.

  Andaj ju deshirojme shikim te kendshem ne kete edicion Special te Big Brother VIP Albania 3 Live.

  Akoma nuk kemi nje date zyrtare te Big Brother VIP Albania 3 Live por qe shume zera jane degjuar qe big brother do filloj kete te shtune.

  Arbana Osmani do jete perseri prezantueseja e ketij Edicioni, pasi qe ajo eshte e pazevendesushme si prezantuese e Big Brother.

  Jane perfolur shume emra se do kete ndryshime, mirepo sa i perkete prezantueset dihet qe ajo do jete Arbana Osmani.

  Kur dhe si do te filloj Big Brother VIP Albania 3 Live ?

  Big Brother VIP Albania 3 Live do filloj se shpejti dhe jeni ne vendin e duhur per ta shikuar kete edicion spektakular.

  Kemi qene deshimtar te shume formateve te me hershme te big brother, qe kane qene me nejrez te thjeshte.

  Mirpo tanime do shofim fytyra publike apo VIP qe do jene pjese e ketij spektakli.

  Andaj ju deshirojme shikim te kendshem ne kete edicion Special te Big Brother VIP Albania 3 Live.

  Akoma nuk kemi nje date zyrtare te Big Brother VIP Albania 3 Live por qe shume zera jane degjuar qe big brother do filloj kete te shtune.

  Arbana Osmani do jete perseri prezantueseja e ketij Edicioni, pasi qe ajo eshte e pazevendesushme si prezantuese e Big Brother.

  Jane perfolur shume emra se do kete ndryshime, mirepo sa i perkete prezantueset dihet qe ajo do jete Arbana Osmani.

  Kur dhe si do te filloj Big Brother VIP Albania 3 Live ?

  Big Brother Albania është versioni shqiptar i televizionit ndërkombtar të realitetit Big Brother VIP Albania 3 Live i krijuar nga producenti John de Mol në vitin 1997.

  Shfaqja ndjek një numër konkurrentësh, të njohur si shokë shtëpie, të cilët janë të izoluar nga bota e jashtme për një periudhë të gjatë kohore në një shtëpi e ndrtuar me porosi.

  Çdo javë, nj nga shokët e shtëpisë dëbohet me votim publik, ndërsa shoku i fundit i shtëpisë fiton një çmim në para.

  Emisioni filloi të transmetohej më 24 shkurt 2008 në Top Channel dhe deri më sot ka pasur nëntë sezone.

  Arbana Osmani drejtoi shtatë sezonet e para dhe sezonin e nëntë. Ledion Liço priti sezonin e tetë pasi Osmani ishte shtatznë dhe mori pushim për të qenë pranë familjes.

  Big Brother Albania bazohet në serialin ndrkombëtar Big Brother prodhuar nga Endemol në Holandë, i cili filloi në 1999.

  Emri i shfaqjes vjen nga romani Nineteen Eighty e Four (1949) i George Orwell, i cili sillet rreth një distopie në të cilën diktatori Big Brother është lideri gjithëprfshirës.

  Një grup njerëzish (të quajtur “Shtëpiaqet”) jetojnë së bashku në një shtëpi, ku 24 orë në ditë çdo fjalë dhe çdo veprim i tyre regjistrohet nga kamerat dhe mikrofonat në të gjitha dhomat e shtëpisë. Qasja në televizion, internet, media e shkruar dhe kohë është e ndaluar.

  Përveç kësaj, të afërmit jetojnë në izolim të plotë; ata nuk kan qasje në botën e jashtme.

  Të paktën një herë në javë, të afërmit e shtëpisë emërojnë fshehurazi dy shokë shtëpie që dëshirojnë të përballen me një votë publike për ti dëbuar.

  Dy ose më shumë shokët e shtëpisë me më shumë vota përballen me votën e publikut.

  Publiku shikues vendos se cili prej tyre do të dëbohet prmes votave me mesazhe me tekst ose telefonatave.

  I nominuari me më shumë vota dëbohet dhe largohet nga shtëpia e big brother.


Rreth Big Brother VIP ALBANIA

OK